AFrOOmAN_Ya_
Viziteaza www.unq.dmon.com !!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AFrOOmAN_Ya_
Viziteaza www.unq.dmon.com !!!
AFrOOmAN_Ya_
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

biografie david deejay

3 participanți

In jos

biografie david deejay Empty biografie david deejay

Mesaj  froSt Lun Mai 18, 2009 4:58 pm

Download (62.75 KB)

3-4-2009 18:50


Penumele real Adi Colceru, artistul s-a născut pe 10 decembrie 1980, laBârlad. Acesta a studiat vioara încă din clasa întâi, însă a descoperitcă acest instrument nu este tocmai pasiunea lui, aşa că s-a lăsat şi arenunţat la şcoala de specialitate.
La 16 ani, David DeeJay a deschis calculatorul ca să facă prima sa melodie.
În 2003 a făcut un pas care se va dovedi decisiv pentru carieralui. Adi s-a mutat la Bucureşti. Mai întâi a lucrat la MOF Records,studioul pus pe picioare de HI-Q, unde a compus şi a orchestrat,printre altele, ”Strada mea” pentru TNT, ”Jokero” pentru Akcent şi maimulte piese pentru trupa HI-Q.

Debutul oficial a fost însă în 2008 cu piesa “Sexy Thing”, care l-aadus pe primul loc în topurile româneşti. Melodia a ajuns să fiedifuzată la radio în Polonia şi în Rusia. Succesul avut cu aceastăpiesă l-a determinat pe Adi Colceru să se pună serios pe treabă şi sălucreze la alte piese care uşor, uşor au escaladat topurile până peprimele locuri. Un exemplu este ”Rain”, piesă interpretată de MariusNedelcu (ex-Akcent) featuring Giulia.
Atunci când ajunge să mixeze în cluburi, David Deejay se transformă în DJ David.



Si vreau sa va intreb, care ii melodia aia noua care o lansat`o akm cu Dony? am auzit`o pe Radio 21
froSt
froSt

Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 17/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Campeni ;x

https://xxx-clan.all-up.com

Sus In jos

biografie david deejay Empty Re: biografie david deejay

Mesaj  -xfrostx- Mar Mai 19, 2009 2:56 am

Fortza Gutza Smile) am glm mah cine ask
tiganii dealea? FUCK GUTZA
-xfrostx-
-xfrostx-
Lord
Lord

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 17/05/2009
Varsta : 31
Localizare : sb

Sus In jos

biografie david deejay Empty Re: biografie david deejay

Mesaj  uNq* Mar Mai 19, 2009 6:32 am

crek e David deejay feat dony-so bizzare
uNq*
uNq*
Web-Master
Web-Master

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 17/05/2009
Varsta : 30
Localizare : Campeni

https://xxx-clan.all-up.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum